Wskazania Penitencjarii Apostolskiej dla pragnących uzyskać dar Świętych Odpustów w Roku Świętego Józefa
(Dekret Penitencjarii Apostolskiej, Prot. N. 866/20/I z dnia 8 grudnia 2020 r.)
W Roku św. Józefa odpust zupełny można uzyskać pod zwykłymi warunkami (sakramentalna spowiedź, Komunia eucharystyczna oraz modlitwa zgodna z intencjami Ojca Świętego) oraz za spełnienie jednego z aktów pobożności: półgodzinne rozważanie Modlitwy Pańskiej (“Ojcze Nasz”) lub udział w dniu skupienia zawierającym rozważanie o Św. Józefie, spełnienie uczynku miłosierdzia względem duszy lub ciała, odmówienie części różańca w rodzinie lub przez narzeczonych, codzienne powierzenie swojej pracy opiece św. Józefa i modlitwę za wstawiennictwem św. Józefa za poszukujących pracy i starających się o jej godność, odmówienie Litanii do św. Józefa lub innej modlitwy w intencji prześladowanych chrześcijan, modlitwę do św. Józefa w: uroczystość św. Józefa (19 marca), wspomnienie św. Józefa Robotnika (1 maja), 19 dnia każdego miesiąca i w każdą środę (dzień poświęcony św. Józefowi).
W szczególny sposób dar odpustu jest rozszerzony na osoby w podeszłym wieku, chorych, umierających i tych, którzy z usprawiedliwionych racji nie mogą wyjść z domu, a którzy odrywając się w duchu od wszelkiego grzechu oraz z intencją wypełnienia, gdy tylko to będzie możliwe, zwykłych warunków, odmówią w domu lub tam, gdzie zatrzymuje ich przeszkoda, modlitwę do Świętego Józefa i ofiarują z ufnością Bogu boleści i niedogodności własnego życia.
Kochani, wszyscy, którzy to czytacie, opierajcie się na Bogu! Wszystkie swoje problemy kierujcie do Niego poprzez modlitwę! On naprawdę wam pomoże. Jest naszym Ojcem, my Jego dziećmi, kocha nas, a my kochamy Jego. Dlaczego więc ranimy Go naszymi grzechami ? Przez naszą słabą wolę! Nie dajcie się szatanowi. Jest silny, ale my – dzięki modlitwie, możemy być silniejsi!
Niech będzie chwała Jezusowi, teraz i na wieki wieków!
Bóg zapłać.