Przygotowujemy się do uroczystego przyjęcia Relikwii św. Siostry Faustyny, Krzewicielki Miłosierdzia Bożego. Przygotowaniem będzie Oktawa – Modlitwa Koronką do Miłosierdzia Bożego. Od 28 maja i przez następne osiem dni zapraszamy na godz. 15.00 (Godzina Koronki Miłosierdzia Bożego) na Golgotę, by wspólnie wysłuchać fragmentu „Dzienniczka” świętej Siostry Faustyny i odmówić Koronkę.

święta Faustyna Kowalska
Od kilku miesięcy czyniliśmy starania o Relikwie świętej Faustyny Kowalskiej. Aby otrzymać dar Relikwii potrzebne było poparcie naszej prośby przez ks. Biskupa Ordynariusza. Kilka dni temu takie poparcie otrzymaliśmy i w tym samym dniu nadeszło pismo Sióstr Miłosierdzia Bożego z Łagiewnik z pozytywną odpowiedzią. Tym bardziej nas cieszy fakt, że otrzymujemy Relikwie I-szego stopnia, mimo, że nasza parafia nie ma tytuły św. Faustyny Kowalskiej, To szczególne wyróżnienie i łaska.
Po odbiór Relikwi udamy się z pielgrzymką do Sanktuarium w Łagiewnikach w dniu 6 czerwca. O godz. 11.00 będziemy sprawować Mszę świętą i podczas Eucharystii otrzymamy Relikwie.

Zachęcamy do wpisywania się na tę pielgrzymkę. Szczególnie zachęcam członków różnych grup formacyjnych.
Modlitwa pełna ufności
Modlitwa, jaką jest koronka do Bożego Miłosierdzia, zrodziła się na styku dwóch etapów: zaufania i gotowości do podjęcia misji. Siostra Faustyna zapisała: „Wieczorem, kiedy byłam w swojej celi, ujrzałam Anioła, wykonawcę gniewu Bożego. […] Zaczęłam prosić Anioła, aby się wstrzymał chwil kilka, a świat będzie czynił pokutę. Jednak niczym prośba moja była wobec gniewu Bożego. W tej chwili ujrzałam Trójcę Przenajświętszą. [.] W tej samej chwili uczułam w duszy swojej moc łaski Jezusa, która mieszka w duszy mojej. [.] Zaczęłam błagać Boga za światem słowami wewnętrznie słyszanymi. Kiedy się tak modliłam, ujrzałam bezsilność Anioła i nie mógł wypełnić sprawiedliwej kary, która się słusznie należała za grzechy. Z taką mocą wewnętrzną jeszcze się nigdy nie modliłam. Słowa, którymi błagałam Boga, są następujące: Ojcze Przedwieczny, ofiaruję Ci Ciało i Krew, Duszę i Bóstwo najmilszego Syna Twojego, a Pana naszego Jezusa Chrystusa za grzechy nasze i świata całego; dla Jego bolesnej Męki miej Miłosierdzie dla nas” (Dzienniczek, 474-475).