Są takie miejsca, do których chciałoby się ciągle powracać. Nie dziwi radość powracania do rodzinnych stron, miejsc, które kojarzą się z wielkimi przeżyciami, gdzie coś się zaczęło, gdzie rodzą się bogate wspomnienia…. Takich miejsc każdy z nas ma wiele. Jako chrześcijanie, którzy biorą swoją nazwę od Chrystusa, zawsze wracamy sercem i my-ślą do kolebki naszej wiary, gdzie wszystko, co wielkie i piękne, miało swój początek. Być w miejscu, gdzie narodził się nasz Pan, gdzie żył, czynił cuda i głosił przecudną naukę o miłości i wreszcie, gdzie za nas umierał – to przeżycie tak wielkie, że brak odpowiednich słów zdolnych wyrazić wielkość tych przeżyć. Ziemia Święta, to Ojczyzna Pana Jezusa – tam właśnie żył i umierał. Ma ona w sobie coś niezwykłego. Gdy się tam jest choćby raz, to chciałoby się znów powrócić, by wraz z Jezusem pooddychać tym samym powietrzem, poczuć ten sam grunt pod nogami, zamoczyć nogi w tej samej wodzie Jordanu.PIELGRZYMKA DO ZIEMI CHRYSTUSA ODBĘDZIE SIĘ W DNIACH OD 1 DO 8 PAŹDZIERNIKA 2014 ROKU.ZAPRASZAM NA WSPÓLNE CZYTANIE „PIĄTEJ” EWANGELII „PO ŚLADACH PANA JEZUSA”