Pieśni Maryjne rozbrzmiewają z wieży kościelnej w Przedborzu w godzinie Apelu Jasnogórskiego na cztery strony świata przez cały miesiąc maj. Na dźwięk trąbki Pana Tadeusza Niebelskiego wielu przechodniów przystaje i wsłuchuje się w piękne pieśni wielbiące Matkę Przenajświętszą. To chyba ewenement na skalę świata! Od dawien dawna Pan Tadeusz wchodzi na wieżę kościelną by punktualnie o godz.21:00 zacząć swój koncert uwielbienia Maryi.

Pan Tadeusz początkowo grał Pieśni Maryjne na trąbce przed swoim domem. Z czasem swoje koncerty przeniósł na więżę kościelną by okazać Maryi jeszcze większą chwałę. Na te wspaniałe koncertowanie majowe zapraszamy i dziękujemy Panu Tadeuszowi. Niech Matka Przenajświętsza wyprasza Tobie u Syna swego potrzebne łaski i darzy Ciebie zdrowiem na dalsze lata życia.  Aby takich koncertów było jak najwięcej. Chwała Panu!   

Foto – Wiesław Domagała