Pisząc „Gazetkę parafialną”,chciałem znaleźć w Internecie jakąś grafikę dotyczącą tego wielkiego wydarzenia. W googlu wpisałem hasło „Pierwsza Komunia święta” i jak można się było spodziewać, wyskoczyło mnóstwo propozycji prezentów na tę okoliczność. Nie znalazłem żadnej treści odnoszącej się do tej, bądź co bądź, wielkiej uroczystości, która mam nadzieję, że pozostanie do końca życia. Tak, to jest wielka chwila w życiu 9– latka. Nic dotychczas nie było tak głośne i uroczyste jak I-sza Komunia święta. Zadaniem dorosłych, w tym Rodziców, dziadków, a także kapłanów w parafii i katechetów, jest troska o to, by ta uroczystość nie pominęła tego, co jest jej istotą. A jest nią osobiste i pierwsze w życiu SPOTKANIE Z ŻYWYM BOGIEM, który kocha to dziecko i ma dla niego wspaniały plan na życie. Trzeba zrobić wszystko, co możliwe, by spotkanie z Chrystusem nie zostało przykryte czymkolwiek innym. Prezenty są miłe i każdy z nas lubi je otrzymywać. Pamiętajmy jednak, że nawet najwspanialsze prezenty po pewnym czasie stracą swój blask i staną się jednym z wielu przedmiotów codziennego używania. Tymczasem Bóg, który stał się człowiekiem i umarł za nas na krzyżu, jest dla nas wszystkim – naszym przyjacielem, obrońcą, wsparciem w trudnych chwilach, lekarzem, gdy będziemy słabi i drogą, którą idziemy do nieba. xdzh