KOMUNIA

W KRUSZYNIE CHLEBA JESTEŚ SCHOWANY PANIE

Czy pamiętasz swoją pierwszą Komunię świętą? Pamiętasz ten moment, gdy kapłan położył na twoim języku maleńki, biały Opłatek? Prawie Go nie zauważyłeś. Nie widziałeś także chóru aniołów, którzy towarzyszyli  Jezusowi,  twemu  Panu,  gdy  przyszedł.  To dziwne, bo zstąpił Pan nieba i ziemi, kochający nas Bóg, a nam się wydawało, że to my, pięknie ubrani, jesteśmy w tym dniu najważniejsi. Cała uroczystość skupiła się na nas. A On, jak zawsze, podczas każdej  Mszy  Świętej,  przyszedł  cichutko,  niemalże ukradkiem wśliznął się do naszej duszy i zamieszkał.  Dziś  jeszcze  bardziej  niż  kiedyś,  pierwsza  Komunia Święta odbywa się niezwykle uroczyście. Możliwości techniczne są ogromne. Można w detalach wszystko sfilmować, zarejestrować na dysku, a później zrobić z tego piękny film, by po latach móc go odtworzyć i przypomnieć sobie ten dzień. Będziesz oglądał wydarzenie, rozpoznawał gości, którzy tego dnia byli z tobą, ale przedziwna rzecz, nigdzie nie zobaczysz Tego, który był tamtego dnia najważniejszy, samego Jezusa. Czy  można coś z tym zrobić? Jak przeżyć I-szą Komunię Świętą, by Jezusa zauważyć? xdzh