FATIMSKO

PORTUGALIA ­–­­ HISZPANIA (7 DNI)

Trasa: Fatima – Aljustrel – Alcobaca – Nazare – Tomar – Coimbra – Obidos– Santiago de Compostela /Hiszpania/ – Tenões – Porto – Lizbona – Cabo da Roca

Samolotowa Pielgrzymka

Termin: 23.04 – 29.04.2019 r.

Cena: 2792 zł + 156 euro

Kontakt: Ks. Dariusz Błesznowski – 508 310 723

Biuro Podróży „Junior”

26-110 Skarżysko – Kamienna, ul. Świętokrzyska 2

tel. kom. +48 791 817 792; 603 595 188; 788 685 600; fax. +48 /41/ 313 60 54

www.junior.com0.pl;

e-mail: biuro@junior.com.pl

PROGRAM PIELGRZYMKI

I dzień: wylot, nocleg Fatima

Zbiórka uczestników: ……………………., pakowanie bagaży. Transfer na lotnisko im. Fryderyka Chopina
w Warszawie. Odprawa biletowo – bagażowa od godz. 13:10, wylot do Lizbony godz. 15:10 (czas przelotu
ok. 4 godzin; posiłek na pokładzie samolotu; uwaga: godz. wylotu może ulec zmianie). Przylot do Lizbony godz. 18:25, spotkanie na lotnisku w hali przylotów z przedstawicielem – przewodnikiem organizatora.Transfer autokarem do Fatimy,zakwaterowanie w hotelu 3*, nocleg.

II dzień: Fatima – Aljustrel – Alcobaça – Nazare, nocleg Fatima

Śniadanie. Zwiedzanie Sanktuarium i miejsca objawień w Fatimie, podczas których Matka Boska przekazała dzieciom trzy tajemnice fatimskie, nawiedzenie: Kaplicy Objawień, Bazyliki Matki Boskiej Różańcowej z grobami Łucji, Franciszka i Hiacynty oraz Bazyliki Trójcy Świętej. Przejazd do wioski Aljustrel, w której mieszkały dzieci, którym 13 maja 1917 r. po raz pierwszy objawiła się Matka Boża. Udział w Drodze Krzyżowej umiejscowionej wśród gaju oliwnego. Przejazd do miasteczka Alcobaça, zwiedzanie dawnego opactwa Cystersów Monasteiro de Santa Maria, wpisanego na Listę UNESCO. Kolejny punkt programu to Nazaré – małe miasteczko położone przy wspaniałej plaży, nad rozległą zatoką otoczoną stromymi skałami. Jest jednym z nielicznych miejsc, gdzie jeszcze można zobaczyć rybaków oraz ich żony
w tradycyjnych strojach. Według legendy nazwa miejscowości pochodzi od figury Matki Boskiej, którą do miasta w IV w. przywiózł z Nazaretu pewien mnich. Nawiedzimy Kościół Matki Boskiej z Nazare. W trakcie dnia Msza Święta. Powrót do hotelu, obiadokolacja, dla chętnych uczestnictwo w wieczornym nabożeństwie różańcowym ze świecami (godz. 21:30). Nocleg.

III dzień: Tomar – Coimbra – Obidos, nocleg Fatima

Śniadanie. Przejazd do Tomar, zwiedzanie Zamku Rycerzy Chrystusowych (dawni Templariusze). Przejazd do Coimbry, historycznej stolicy Portugalii, z założonym w 1290 r. uniwersytetem, ze słynną barokową Biblioteką Joanina. Wizyta na dziedzińcu uniwersytetu, panorama miasta, przejście promenadą starówki do autokaru. Następnie przejazd do Obidos miasteczka zwanego „miastem ślubów – zgodnie z wielowiekową tradycją, królowie portugalscy w dniu ślubu ofiarowywali go w prezencie swym wybrankom. W trakcie dnia Msza Święta. Powrót do hotelu, obiadokolacja, dla chętnych uczestnictwo w wieczornym nabożeństwie różańcowym ze świecami (godz. 21:30). Nocleg.

IV dzień: Santiago de Compostela (Hiszpania)Tenões, nocleg okolice Bragi

Śniadanie w formie „lunch pocket”. Zwolnienie pokoi. Ok. godz. 05:00 rano wyjazd w kierunku Hiszpanii. Przejazd do Santiago de Compostela,trzeciego pod względem ważności (po Jerozolimie i Rzymie) miejsca pielgrzymkowego w świecie chrześcijańskim. Nawiedzimy Katedrę z relikwiami Jakuba Apostoła, zobaczymy słynny Portyk Chwały oraz drzwi otwierane tylko w Roku Jubileuszowym. Nawiedzimy także kryptę, w której oddamy cześć Apostołowi Jakubowi. Msza Święta w Katedrze.

Przejazd do jednego z największych i najczęściej odwiedzanych sanktuariów na terenie PortugaliiSanktuarium  Dobrego Jezusa z Góry. Do Sanktuarium prowadzą wysokie, przeszło 100 metrowe granitowe schody. Ich dolna część to Kalwaria ze stacjami drogi krzyżowej, którą zwieńcza fontanna symbolizująca rany Chrystusa. W środkowej części schodów znajdują się posągi symbolizujące pięć zmysłów, natomiast w górnej partii znajduje się osiem figur postaci, które potępiły Jezusa m.in. Piłata i Heroda. Sanktuarium wraz
z prowadzącymi do niego schodami symbolizuje duchową wędrówkę do nieba i stanowi religijny symbol Portugalii. Przejazd do hotelu 3* w okolicach Bragi, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

V dzień: Porto, nocleg Fatima

Śniadanie, zwolnienie pokoi. Przejazd do Porto, największego miasta w północnej Portugalii, sięgającego korzeniami czasów rzymskich, malowniczo zlokalizowanego na zboczach wzgórz otulających ujście „Złotej rzeki” Douro do oceanu. Zasmakujemy widoków miasta w czasie rejsu statkiem po „Złotej Rzece”, zrobimy krótki objazd miasta oraz zwiedzimy piwnice winne wraz z degustacją wina Porto. Powrót do Fatimy, zakwaterowanie w hotelu 3*, obiadokolacja, dla chętnych uczestnictwo w wieczornym nabożeństwie różańcowym ze świecami (godz. 21:30). Nocleg.

VI dzień: Lizbona – Cabo da Roca, nocleg Fatima

Śniadanie. Przejazd do Lizbony. Panoramiczne zwiedzanie miasta m.in. klasztor Hieronimitów, słynna wieża Belem i pomnik Odkrywców, Katedra Se z relikwiami Św. Wincentego, taras widokowy Św. Wincentego, Kościół Św. Antoniego, taras widokowy Św. Łucji, taras widokowy Portas do Sol. Następnie przejazd na Cabo da Roca, najdalej wysunięty na Zachód punkt Europy. Jest to skalisty przylądek
z latarnią morską na opadającej pionowo w wodę 140 metrowej skale, z którego roztacza się przepiękny widok na bezkresny ocean. W trakcie dnia Msza Święta. Powrót do hotelu, obiadokolacja. Pożegnanie z Fatimą – uczestnictwo w wieczornym nabożeństwie różańcowym ze świecami (godz. 21:30). Nocleg.

VII dzień: wyjazd

Śniadanie w formie „lunch pocket”, zwolnienie pokoi. Wyjazd z hotelu ok. godz. 05:30. Przejazd na lotnisko w Lizbonie, odprawa biletowo – bagażowa od godz. 07:30, pożegnanie z przewodnikiem, wylot do Warszawy godz. 09:35 (czas przelotu ok. 4 godzin; posiłek na pokładzie samolotu; uwaga: godz. wylotu może ulec zmianie). Przylot do Warszawy godz. 14:25. Transfer do miejsca zbiórki. Zakończenie pielgrzymki.

powyższy program jest ramowy, kolejność zwiedzania ustala nasz portugalski przewodnik

cena od osoby

grupa od 40 osób: 2792zł + 156 € płatne na miejscu   (3462zł)

grupa od 25 osób: 3141zł + 156 € płatne na miejscu   (3811zł)

Świadczenia zawarte w cenie:

 • transfery w Portugalii lotnisko-hotel-lotnisko;
 • transport autokarem podczas zwiedzania Portugalii i Hiszpanii;
 • 6 noclegów w hotelach 3* (pokoje 2-, 3-osobowe z łazienkami), w tym: 5 noclegów w Fatimie,
  1 nocleg w okolicach Bragi;
 • 6 śniadań i 5 obiadokolacji;
 • rezerwacje Mszy Świętych;
 • bilety wstępów do zwiedzanych obiektów;
 • rejs statkiem po Złotej Rzece Douro w Porto;
 • zwiedzanie piwnic winnych wraz z degustacją wina Porto;
 • zestawy słuchawkowe tour guide dla każdego uczestnika na całej trasie pielgrzymki;
 • opieka portugalskiego pilota / przewodnika z j. polskim podczas zwiedzania Portugalii i Hiszpanii;
 • ubezpieczenie Signal Iduna Polska TU S.A. Europa standard w zakresie KL 15.000 €, KR 6.000 €, NWI 16.000 zł, NWS 16.000 zł, bagaż 1.000 zł (ubezpieczenie jest rozszerzone o ryzyko następstw chorób przewlekłych i nowotworowych);
 • obligatoryjna składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Dodatkowo płatne:

 • transfer autokarem na / z lotnisko w Warszawie;

Dane osobowe wymagane przy zapisie: imię/imiona i nazwisko, data urodzenia, adres zamieszkania, seria
i numer dowodu osobistego lub paszportu oraz data ważności dokumentu, telefon kontaktowy.