W dniu wczorajszym (5 grudnia 2020 r.) rozpoczęła się̨  w naszej parafii peregrynacja Figury Matki Bożej Fatimskiej. Cel peregrynacja dobrze oddaje hasło:  

„MATKO BOŻA ZJEDNOCZ SERCA POLAKÓW, ABYŚ  BYŁA  BARDZIEJ  ZNANA  I  KOCHANA, ABY  PRZESŁANIE  Z  FATIMY  POZNAŁ  I  WYPEŁNIŁ  ŚWIAT.”

Celem jest także  rozwój praktykowania Nabożeństwa Wynagradzającego  Niepokalanemu  Sercu  Maryi,  o które  prosiła  Matka  Boża  w  Fatimie  podając  to  rozwiązanie jako ratunek dla dusz, dla rodzin, dla świata. Zwrócenie uwagi na fakt, że przez Maryję  idziemy do Jezusa, czyli  najważniejsza  w naszym życiu jest Eucharystia. Budowanie wspólnoty parafialnej i szerzej miedzy parafialnej, tak byśmy mogli skutecznie realizować  naszą  Misję  w Polsce i na świecie. Kto jest zaangażowany w realizację  pielgrzymki: Michał Ulewiński jako kustosz, opiekun, koordynator przedsięwzięcia na  miejscu. Wszyscy  liderzy/organizatorzy Męskiego Różańca w poszczególnych miastach.

Jak chcemy realizować  Misję  i cele? Figura peregrynacja Matki Bożej Różańcowej w piątek poprzedzający pierwszą  sobotę̨  miesiąca trafia do wybranego miasta. Figura jest omodlona i towarzyszy podczas Nabożeństwa Wynagradzającego Niepokalanemu  Sercu  Maryi  realizowanemu  w  ramach  inicjatywy  Męski  Różaniec w pierwszą  sobotę̨  miesiąca. Po Nabożeństwie figura Matki Bożej Różańcowej jest przewożona do wybranej  parafii  w  danym  mieście/regionie,  w  której  spędzi  czas  do  najbliższego piątku, a następnie zostanie przewieziona do kolejnej parafii. Rekomendowane główne punkty wizyty figury Matki Bożej Różańcowej w parafii:  Uroczyste  wprowadzenie  figury  do  kościoła  w  sobotę̨   przed  Mszą   św.  wieczorną. W sobotę̨  po Mszy św. wystawienie i Adoracja Najświętszego Sakramentu oraz odmówienia całego Różańca św. z rozważaniami. W niedzielę:  w miarę̨  możliwości homilia na każdej Mszy św. nawiązująca do przesłania z Fatimy. Rekomendowani kapłani z danej parafii. Codziennie w danej parafii Adoracja Najświętszego Sakramentu i odmówienie całego  Różańca  św.  podczas  dnia,  np.  pierwsza  cześć́   rano,  druga  cześć́   przed Mszą wieczorną, trzecia cześć́  po Mszy św. wieczornej.  Pożegnanie figury Matki Bożej Różańcowej po Mszy św. wieczornej w piątek.

PEREGRYNACJA FIGURY MATKI BOŻEJ RÓŻAŃCOWEJ