WDZIĘCZNOŚĆ I OCZEKIWANIE…. 

Świeca Starego Roku powoli gaśnie, gaśnie bezpowrotnie, jak życie każdego z nas. Nic nie jesteśmy w stanie zatrzymać z tego co było, a już minęło. Zegar życia przesuwa się do przodu, bo takie są jego prawidła, zatrzymuje się tylko wtedy, gdy jest zepsuty. W ten aktywy i przemijający czas wpisane jest nasze życie.  

Świeca Starego Roku powoli gaśnie, gaśnie bezpowrotnie, jak życie każdego z nas. Nic nie jesteśmy w stanie zatrzymać z tego co było, a już minęło. Zegar życia przesuwa się do przodu, bo takie są jego prawidła, zatrzymuje się tylko wtedy, gdy jest zepsuty. W ten aktywy i przemijający czas wpisane jest nasze życie.  

Za wszelkie dobro i piękno mijającego roku, chcemy nade wszystko podziękować  Panu  Bogu,  bo  z  Jego  ręki  wszystko  pochodzi.  CHWAŁA  TOBIE, PANIE! Chwała za Twoją, Boże, obecność w naszym życiu, za obfitość łask i darów, które spłynęły z Twojej ręki na nas! Pozwoliłeś nam przeżyć „Rok łaski od Pana!” Tak można ten mijający czas nazwać. Czyż nie był to „Rok łaski” skoro przez 365 dni, codziennie, Bóg rodził się na ołtarzu, a my mogliśmy się Nim karmić do syta? Czyż nie był to „rok łaski Pana” skoro kolejne pokolenie, dzieci klas trzecich, zostało dołączone do tych, którzy mają przywilej karmić się Ciałem Pańskim? Chwała Ci, Panie za 44 nowo ochrzczonych, którzy przymnożyli świętości naszej Parafii. Z kolei młodzież gimnazjalna  otrzymała  Ducha  Świętego  podczas  Bierzmowania.  „Jak  Ci  dziękować, Boże, żeś mi dał tak wiele!” Tak mogą powiedzieć ci, którzy przez Sakrament  małżeństwa  stali  się  znakiem  Miłości  Chrystusa  do  Kościoła.  Było ich 33 pary. Smutno nam z powodu śmierci 74 naszych braci i sióstr, których musieliśmy pożegnać. Ale przecież wciąż ufamy i wierzymy, że oni są, żyją obok nas. Chwała, Ci, Panie, za nadzieję przyszłego spotkania!

Są, niestety powody do zawstydzenia. Jesteśmy słabymi ludźmi, którzy ciągle upadają. Ciągle potrzebujemy nawracania się i przemiany.  
Gdy za parę godzin zapali się świeca Nowego Roku, 2018 od narodzin Chrystusa, znów chcemy, by wróciła nadzieja, że będzie to błogosławiony rok

z Bożym Błogosławieństwem na Nowy Rok Proboszcz parafii – ks. Henryk Dziadczyk