Film „Żywy” w reżyserii Jorge’a Pareja Trigo ukazuje niezwykłą moc Najświętszego Sakramentu. – Ma uświadamiać, że Jezus Eucharystyczny potrafi całkowicie przemienić życie człowieka nawet w najtrudniejszym jego momencie – podkreśla Andrzej Sobczyk z krakowskiego Rafael Film, który jest dystrybutorem dzieła w Polsce.
Film kilka tygodni temu miał swoją premierę w Hiszpanii i został bardzo dobrze przyjęty przez widzów. Sukces ten został powielony w kolejnych krajach, a do jego obejrzenia zaprasza Ojciec Święty. – Postanowiliśmy datę premiery połączyć z uroczystością Bożego Ciała, dlatego dla widzów w Polsce film będzie dostępny począwszy od weekendu 17-19 czerwca. Mam nadzieję, że każdy wychodzący z kina zobaczy, jak Bóg działa z wielką mocą w życiu tych, którzy poświęcają czas i uwagę na adorowanie Go w Najświętszym Sakramencie – mówi Sobczyk. Dodaje też, że film ma zachęcić do zadania sobie pytania czy naprawdę wierzę, że w kawałku chleba przede mną jest Jezus Chrystus. – Film nie pokazuje historycznego rytuału czy dewocyjnej praktyki polegającej na klęczeniu przed monstrancją. Ma uświadamiać, że Jezus Eucharystyczny potrafi całkowicie przemienić życie człowieka nawet w najtrudniejszym jego momencie – podkreśla.