NIEPODLEGLOSC

Przygotowujemy  się  do  setnej  rocznicy odzyskania  niepodległości  naszej  Ojczyzny. Na tydzień przed tą wielką Rocznicą warto  „opowiedzieć  sobie”  o  miłości  do Ojczyzny, czym ona powinna być. Myślę,  że  nie  rozminę  się  z  prawdą stwierdzając, iż brak miłości do Ojczyzny doprowadził  niegdyś  do  utraty  niepodległości. Miłość do Ojczyzny w sposób mistrzowski opisał święty Jan Paweł II, który  podczas  pobytu  w  Stoczni  Gdańskiej, powiedział, że powinniśmy jako naród być solidarni, tzn. „Jeden drugiego brzemiona ma nieść”. Nie „jeden przeciw drugiemu”, ale jeden z drugim. Miłość do Ojczyzny to umiejętność bycia razem. U nas natomiast,  obecnie  i  wtedy,  gdy  traciliśmy  niepodległość,  ciągle  doświadczamy walki jednego przeciw drugiemu. To prowadzi do słabości wszystkich. Ojczyzna i jej dobro w takiej atmosferze przestaje się liczyć, a na jej miejsce wchodzi prywata i egoizm. Taka postawa doprowadziła w XVIII wieku do dramatu utraty niepodległości. Czy dziś chcemy tego samego?

W  sobotę  10  listopada  2018  r.  –  w  przeddzień  100-lecia  Odzyskania  przez Polskę Niepodległości, wspólnoty Żywego Różańca podjęły się modlitewnego czuwania w intencji Ojczyzny. Jest to nasz duchowy dar dla Polski i Polaków. Czuwanie będzie trwało od godz. 18.00 do 21.00. Rozpocznie się Mszą świętą a zakończy się Apelem Jasnogórskim. Taka okazja zdarza się raz na 100 lat. Zapraszamy wszystkich do udziału w tym modlitewnym czuwaniu – Ojczyzna tego oczekuje.