Od piątku (04.11.2022r.) grupa 22 osobowa przeżywała Kurs „Nowe Życie” według Szkoły Nowej Ewangelizacji. Prowadzili go członkowie naszej parafialnej Wspólnoty świętego Jana Pawła II.
Czasem pojawia się pytanie, czy taki kurs jest jeszcze potrzebny? Otóż tak, jest bardzo potrzebny i z pewnością przydałby się każdemu z nas. Bywa bowiem tak, że nieświadomie, będąc wierzącymi, żyjemy jakby niewierzący, a nasza wiara jest „uśpiona”. Kurs jest w pewnym sensie światłem, które ktoś zapalił w ciemnym pokoju i dzięki temu naszym oczom ukazało się coś czego w ciemności nie widzieliśmy. Wiara nabrała nowego kształtu. Nasze oczy ujrzały Jezusa, a Jego bezinteresowna miłość zachwyciła nas tak bardzo, że postanowiliśmy zaprosić Go do naszego serca, oddając Mu pełną władzę w naszym życiu.


Oto świadectwo jednej z uczestniczek kursu:


Na kursie Nowe Życie znalazłam się dzięki modlitwie w Medjugorie, kiedy żaliłam się Matce Bożej, że ciągle popełniam te same grzechy i nic nie zmienia się w moim życiu po spowiedzi. Wtedy wieczorem zauważyłam figurę Matki Bożej w postawie proszącej. Zrozumiałam, że Matka Boża prosi za mnie. Następnego dnia, podczas spowiedzi, kapłan z Polski, jednocześnie misjonarz z La Renmian, powiedział żebym skorzystała z kursu SESA Nowe Życie. Ucieszyłam się kiedy w Domu Formacji zobaczyłam oblicze Matki Bożej z Medjugorię. Nowe Życie to moje głębokie pragnienie. Cieszę się, że podczas kursu usłyszałam, że wystarczy oddać się Jezusowi – Bogu, a On dokona nawrócenia. Pragnienie otwarcia się na Jego prowadzenie jest też Jego darem.
Dziękuję za skondensowaną katechezę i nadzieję, którą mam dzięki wierze i która tak została umocniona. Bóg jest hojny. Dziękuję Matce Bożej za Jej wstawiennictwo! Dziękuję także za to niesamowite miejsce – Przedbórz i za kapłanów, których tu widzę.
Katarzyna z Warszawy