Kurs „Emaus” Przedbórz – Dom formacji

I mówili nawzajem do siebie: <Czy serce nie pałało w nas, kiedy rozmawiał z nami w drodze i Pisma nam wyjaśniał?> W tej samej godzinie wybrali się i wrócili do Jerozolimy

(Łk 24,32-33)

Nawet uczniom zdarzało się nie poznać własnego Nauczyciela… Też tak czasem masz…?

Chcesz lepiej rozumieć i bardziej kochać Słowo Boże – czyli samego Jezusa?

Ten kurs jest dla Ciebie!

Zapytaj pod nr tel. 501 417 141

W dniach od 16 do 18 czerwca  nasza parafia poczuła powiew Ducha Świętego. Oto w Domu Formacji trwał KURS EMAUS, a uczestnicy tego kursu mięli świadomość, że są w drodze do Emaus, jak ci dwaj ewangeliczni uczniowie Pana, którzy tamtego dnia, po Zmartwychwstaniu, szli pełni beznadziei i duchowych rozterek. Tamci spotkali jednak Pana, poznali Go po łamaniu chleba i wrócili do życia pełni mocy ewangelizacyjnej. Uczestnicy także spotkali Pana, a spotkawszy Go zostali umocnieni i posłani. Od tego spotkania wszystko w ich życiu uległo zmianie, bo dotknął ich Pan swoją łaską. Jego dotknięcie rodzi niesamowite owoce. Niewidomi zaczynają widzieć, sparaliżowani chodzić, a dotąd wątpiący wierzyć i ufać.

Świat dzisiejszy potrzebuje nowych „zwiastunów” Radosnej Nowiny, którzy z entuzjazmem pójdą i opowiedzą o swoich duchowych doświadczeniach. Będą mówili o tym, czego sami doświadczyli i co im Duch Święty pozwoli powiedzieć. Nauka Kościoła stała się ich nauką, a Jezus jest nie tylko Bogiem, ale nade wszystko Przyjacielem.

Ważne jest, abyśmy nie bali się Bożego dotknięcia.

Poniżej namiastka kursu w relacji fotograficznej.