16 lipca, czyli w sobotę, o godz. 19.00, w naszej świątyni odbędzie się wyjątkowy koncert KOLORY POLSKI. Znakomici artyści Filharmonii Łódzkiej przyjadą do nas z pięknym koncertem. Koncert pod patronatem honorowym Marszałka Województwa Łódzkiego – Grzegorza Schreiber.

W koncercie wezmą udział łódzccy filharmonicy, którzy specjalnie na tę okoliczność przygotowują nowe propozycje repertuarowe. Zaprezentują się głównie w składach kameralnych. Wystąpi między innymi Kwintet Dęty Filharmonii Łódzkiej, Classic Brass Quintet, Apertus Quartet. W programie dominuje muzyka klasyczna, świecka i religijna, od baroku do czasów najnowszych. Zabrzmią między innymi utwory Johanna Sebastiana Bacha, Antonia Vivaldiego, Wolfganga Amadeusza Mozarta, Franza Schuberta, George’a Gershwina, Grażyny Bacewicz. Specjalnie dla nonetu smyczkowo-fagotowego aranżacje pieśni maryjnych przygotowują Tomasz Maciaszczyk i Mariusz Lewy.
Program festiwalu zadowoli miłośników muzyki dawnej wykonywanej na instrumentach z epoki (występy zespołów Royal Baroque Ensemble, La Viva Fiamma), muzyki XX i XXI wieku, a także muzyki wokalno-instrumentalnej. Letni festiwal to właściwe miejsce, by zaprezentować prawdziwe „evergreeny” muzyki klasycznej w różnych aranżacjach – stąd nie zabraknie „Eine kleine Nachtmusik” Mozarta, „Summertime” Gershwina czy uwertury do „Wilhelma Tella” Rossiniego.