(…) W nadchodzących dniach szczególnym aktem wiary i modlitwy będzie Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana, którego treść została zatwierdzona przez Konferencję Episkopatu Polski, a jego uroczysta  proklamacja  odbędzie  się  w  Sanktuarium Bożego  Miłosierdzia  w  Krakowie-Łagiewnikach 19 listopada br. – w przeddzień uroczystości Jezusa  Chrystusa  Króla  Wszechświata.  Nazajutrz  akt ten  zostanie  odmówiony  we  wszystkich  świątyniach Kościoła katolickiego w Polsce. Pragniemy, żeby był on znaczącym krokiem w procesie przywracania  Jezusowi  należnego  Mu  miejsca  w  naszym życiu osobistym, zawodowym i społecznym. Dlatego zachęcamy do podjęcia trudu duchowego przygotowania  do  niego  i  realizacji  płynących  z niego zobowiązań.

(…)  Zasadniczym  celem  dokonania  aktu  jest uznanie  z  wiarą  panowania  Jezusa,  poddanie  i zawierzenie  Mu  życia  osobistego,  rodzinnego  i  narodowego  we  wszelkich jego wymiarach i kształtowanie go według Bożego prawa. Jesteśmy bowiem świadkami wielorakiego pozostawiania Boga na marginesie życia, czy wręcz odchodzenia  od  Boga.  W  naszym  życiu  ma  nieraz  miejsce  swego  rodzaju detronizacja Jezusa, pozbawianie Go należnego Mu miejsca i czci, możliwości wpływu na nasze życie i postępowanie. A przecież, „Bóg Go nad wszystko wywyższył i darował Mu imię ponad wszelkie imię, aby na imię Jezusa zgięło się każde kolano, istot niebieskich i ziemskich, i podziemnych. I aby wszelki język wyznał, że Jezus Chrystus jest Panem – ku chwale Boga Ojca” (Flp 2,9-11).  

Tekst Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za króla i Pana

Na tę uroczystość planowany jest wyjazd       

Chętnych zapraszamy do wpisania się w kancelarii parafialnej.