Jerycho Rodzin, czyli nieustanna modlitwa w intencji małżeństwa i rodziny rozpoczęła się 11 kwietnia 2021r. w Diecezji Radomskiej. Wszystkie dekanaty i wszystkie parafie odwiedzą także poświęcone przez biskupa radomskiego Marka Solarczyka dwie kopie obrazu Matki Bożej Świętorodzinnej. Jerycho Rodzin zainaugurowała uroczysta msza, odprawiona przez radomskiego ordynariusza, który w homilii mówił o znaczeniu Bożej miłości i miłosierdzia. To fundamenty małżeństwa i rodziny, dlatego początek tego działa przypada właśnie na Niedzielę Miłosierdzia. Zdaniem biskupa Marka Solarczyka, należy nieustannie prosić o to, by Boża miłość była obecna w nas i naszych rodzinach, bo w nich wszystko się zaczyna. Jerycho Rodzin w Diecezji Radomskiej potrwa do 21 listopada.

 • Oto program Jerycha Rodzin w naszej parafii:
  17.45 – Wprowadzenie Obrazu Matki Bożej Świętorodzinnej ze Studzianny i relikwii; Nabożeństwo Majowe;
  18.00 – Msza święta o świętość małżeństw i rodzin w parafii homilię o świętości małżeństwa i rodziny
  19.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji świętości i nierozerwalności sakramentalności małżeństwa;
  Rozważanie o Świętej Rodzinie (Przemówienie Pawła VI w Nazarecie)
  20.00 – Różaniec ze świętą Joanną Berettą Molla
  Część I. Tajemnice Radosne
  21.00 – Apel Jasnogórski – prowadzenie Krąg Rodzin DK z rozważaniem o świętości małżeństwa prowadzony przez rodziny parafii;
  22.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu – modlą się młodzież i narzeczeni w intencji rodziców i swoich przyszłych rodzin
  23.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu – prowadzi Wspólnota „Mamre” poszanowanie życia człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci z wynagrodzeniem za grzechy przeciwko życiu;
  24.00 – Msza święta o północy z modlitwą rodziców za dzieci – przygotowanie i prowadzenie Róże Różańcowe. Jeśli w parafii będą relikwie świętej Joanny Beretty Molii – korzystamy z formularza mszalnego o świętej Joannie Berettie Molli z 28 kwietnia, jeśli będą relikwie świętych Zelii i Ludwika Martin – korzystamy z formularza o świętych Zelii i Ludwiku Martin z 12 lipca.
  Adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwy za wstawiennictwem świętej Joannie Berecie Molii; Adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwy za wstawiennictwem świętych małżonkach Zelii i Ludwiku Martin;
  1.00-6.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu według ulic, bloków i wiosek;
  2.00 – Różaniec ze świętą Joanną Berettą Molla
  Część II. Tajemnice Światła – prowadzą mieszkańcy
  4.00 – Różaniec ze świętą Joanną Berettą Molla

Część III. Tajemnice Bolesne – prowadzą mieszkańcy
6.00 – Jutrznia lub Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP;
7.00 – Msza święta
8.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu – prowadzi KŻR z osobami starszymi
modlitwa za dzieci, wnuki, podziękowanie za małżeństwo, jubileusze;
9.00 – Msza święta
10.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu – Część IV. Tajemnice Chwalebne;
Modlitwa za teściów i teściowe, synowe i zięciów;
10.30 – Msza święta z udziałem kobiet (żon, matek); Rozważanie o życiu świętej Joanny Beretty Molla
12.00 – Msza święta – przygotowują „Wojownicy Maryi” 13.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu – prowadzi Wspólnota „Wojownicy Maryi”. Modlitwa mężczyzn (mężów, ojców); rozważanie o życiu świętego Józefa;
14.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu – prowadzi Róża Różańcowa. Modlitwa dzieci za rodziców;
15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia z wynagrodzeniem za grzechy przeciwko świętości, czystości, nierozerwalności małżeństwa;
16.30 – Msza święta dziękczynna na zakończenie zawierzeniem rodzin Świętej Rodzinie.