Tegoroczną pielgrzymkę rozpoczniemy Apelem Jasnogórskim w piątek, 4 czerwca. Po Apelu czuwanie modlitewne, które poprowadzi nasza Diecezja Radomska i o godz. 23.00 Msza Św. w kaplicy Cudownego Obrazu. W sobotę, 5 czerwca, całość odbędzie się na zewnątrz przed Szczytem Jasnej Góry. Początek o godz. 9.30: wprowadzenie, słowo Krajowego Moderatora, konferencja, różaniec. O godz. 12.00 Msza Św. i zawierzenie Żywego Różańca Matce Nadziei. Zachowując obowiązujący reżim sanitarny nie mamy ograniczenia co do ilości osób, które mogą uczestniczyć w pielgrzymce.
Zapraszam więc tych, którzy mogą zorganizować nawet niewielkie grupy / Bus czy samochód osobowy/. Pamiętajmy tylko o zachowaniu zasad w środkach transportu. Proszę Księży o podanie tej informacji nawet jeśli nie będzie organizowanego wspólnego wyjazdu, aby dać możliwość indywidualnego przyjazdu, ale też duchowego uczestniczenia w naszej pielgrzymce podczas Apelu Jasnogórskiego transmitowanego przez TV TRWAM.