1. Tydzień temu przeżywaliśmy rekolekcje adwentowe, a w środę spowiedź. Wydaje się, że powinniśmy być gotowi na wielkie przeżycia jakie będą naszym udziałem w Noc Narodzenia Pana Jezusa. W czwartek, jeśli nam Bóg pozwoli, zasiądziemy do stołów Wigilijnych, by z opłatkiem trzymanym w drżących dłoniach złożyć sobie życzenia. Już dziś życzymy, my kapłani, aby nikt nie był bez Wigilii i bez opłatka. Zachowajmy w tym dniu tradycje odnośnie posiłków wigilijnych jak i przebiegu tego spotkania: przeczytajmy fragment z Ewangelii, pomódlmy się i połammy się opłatkiem.
  2. W Wigilię nie możemy się spotkać jako Wspólnota Parafialna, dlatego już dziś, jako kapłani – duszpasterze tej Wspólnoty, pragniemy Wam złożyć najlepsze życzenia: Życzymy, by każdy z nas znalazł Narodzonego Jezusa, jak znaleźli Go pasterze i ucieszył się spotkaniem z Nim. Tej nocy anioł powiedział do pasterzy: „Nie bójcie się! Oto zwiastuję wam radość wielką …” Na ten trudny czas, w jakim przyszło nam żyć, życzymy pokoju wewnętrznego i wielkiej radości.
  3. Pasterką o północy powitamy Narodzonego Zbawiciela. Następne Msze święte w dzień Bożego Narodzenia będą sprawowane o godz. 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00
  4. W sobotę drugi dzień świąt Bożego Narodzenia obchodzony jako Święto świętego Szczepana. W czasie sumy poświęcenie owsa. Msze święte jak w niedzielę, czyli o 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00.
  5. Przyszła niedziela będzie obchodzona jako Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa.
  6. Informacje dotyczące tegorocznej wizyty duszpasterskiej podamy w następną niedzielę.
  7. Dziękuję bardzo serdecznie wykonawcom tegorocznej dekoracji szopki Betlejemskiej.
  8. Pozdrawiamy Solenizantów i Jubilatów świętujących w najbliższym tygodniu.