Od piątku – 15 grudnia 2017 r. do późnych godzin sobotnich uczniowie trzecich klas gimnazjalnych wzięli udział w KURSIE  „NOWEGO  ŻYCIA”  według  Szkoły Nowej  Ewangelizacji.  Kurs  był przygotowany  i prowadzony  przez  dwie  wspólnoty:  „Dobrego Łotra” z Radomia i „Wspólnoty Jana Pawła II”  z Przedborza.  To  dość  nowatorskie  przedsięwzięcie  i mamy  nadzieję,  że  przyniesie  dobre  owoce.
Celem Kursu było włączenie się w przygotowania do Bierzmowania.
Uczestnicy  Kursu  „na  gorąco”  podsumowując przeżyte  dwa  dni,  stwierdzili,  że  z  pewnością umocnili  się  w  wierze.  Wielu  z  nich  bardzo głęboko  przeżyło  „dynamiki”,  które  miały  za zadanie przybliżyć jakąś prawdę. Ze łzami w oczach przyjmowali Jezusa, jako Pana i Zbawicieli, oddając Mu  siebie  w  100  procentach.  Czy  zostanie  trwały ślad  w  ich  sercach?  Dziś  tego  nie  wiemy,  ale  jest nadzieja, że przynajmniej niektórzy weszli na drogę „Nowego Życia”.

Poniżej relacja fotograficzna z kursu.