Za tydzień wielkie święto ewangelizacji. Pan daje nam czas na miłość. Zdobądźmy się na odwagę stanięcia po stronie Pana Boga, który pragnie  i  dziś  do  nas  przemawiać.  Przemówi  poprzez  piękną  piosenkę religijną, poprzez mówione słowo i świadectwo ludzi, którzy otrzymali łaskę poznania Jego woli. Pozwólmy wyobraźni przenieść się do Jerozolimy sprzed 2 tysięcy lat. Tego dnia na rynku jerozolimskim zgromadziło się wielu przybyszów z różnych zakątków świata, by handlować zbożem. Nikt z nich nie pomyślał, że tego dnia sam Duch Święty zaoferuje im niezwykłe „ziarno”, a będzie nim Słowo Boże, które wyszło z Wieczernika. Wszyscy będą ubogaceni i umocnieni.
Czy mamy prawo wiązać Wieczernik Pięćdziesiątnicy z tym, co wydarzy się 6 sierpnia na Rynku naszego miasta? Dlaczego nie, przecież Pan ma wciąż takie plany wobec nas – Dzieci Kościoła, których wybrał i posłał, by Radosną Nowinę głosić „w porę i nie porę”. Zdobądźmy się na odwagę udziału w tej niezwykłej „Przedborskiej Pięćdziesiątnicy”. Nawet jeśli przyjdziesz tylko z ciekawości, by posłuchać, albo może tylko po to, by zjeść porcję ulubionego kugla, to Bóg, u którego nie ma przypadków, może dokonać wielkiego dzieła w twoim sercu – możesz narodzić się na nowo! Najgorsza jest postawa polegająca na fundamentalnej negacji wszystkiego, co nowe i czego nie było w tradycji. Bóg wszystko czyni nowym, a  zaczęło się od Poranka Zmartwychwstania, kiedy to, „co stare przeminęło, a wszystko stało się nowe”.
Zjednoczmy się wokół Chrystusa i Jego Matki, naszej wspaniałej Patronki, Matki Bożej Serdecznej. Ona będzie tego dnia z nami.

Proboszcz Parafii Przedbórz – ks. Henryk Dziadczyk