10 grudnia 2016r. odbył się w Adwentowy Dzień Wspólnoty Rejonu Opoczno Domowego Kościoła w Kaplicy pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Karwicach pod hasłem „Miłosierni przez pełnienie dzieł wyzwolenia.” Uczestniczyło w nim około 100 osób wraz z dziećmi i młodzieżą. Nasza parafia była reprezentowana przez 10 osób, przedstawicieli trzech Kręgów Rodzin działających w naszej wspólnocie.  Spotkanie rozpoczęło się zawiązaniem wspólnoty. Następnie katechezę na temat krucjaty wyzwolenia człowieka i innych zniewoleń, które nas otaczają we współczesnym świecie wygłosił ks. Henryk Dziadczyk. Spotkanie w grupach było okazją do podzielenia się z innymi w jaki sposób doświadczyliśmy Bożego miłosierdzia. Przecież, tak często Bóg objawia się w zwykłych, codziennych wydarzeniach. Warto w tym miejscu zastanowić się nad słowami: „Ku wolności wyswobodził nas Chrystus. A zatem trwajcie w niej i nie poddawajcie się na nowo pod jarzmo niewoli! (Ga 5,1). W jakich sytuacjach Ty doświadczasz wolności? Może warto się nad tym zastanowić? Po namiocie spotkania uczestniczyliśmy w eucharystii. Następnie agapa sprawiła, że mogliśmy się podzielić swoimi radościami i przeżyciami. Na zakończenie spotkania nastąpiło błogosławieństwo. Bóg zapłać za wspólnie spędzony czas. Dobrze, że jesteście!