W najbliższą niedzielę, 17 grudnia br., na godzinę 10.00, Ksiądz Biskup Piotr Turzyński oraz Duszpasterstwo Nauczycieli i Wychowawców naszej  diecezji  zaprasza  wszystkich  nauczycieli,  wychowawców,  pedagogów, pracowników  oświaty  oraz  ich  dekanalnych  i  parafialnych  duszpasterzy  na Adwentowy Dzień Skupienia, który odbędzie się w budynku Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu, mieszczącego się przy ulicy Młyńskiej 23/25.  Tegoroczny  dzień  skupienia  przebiegał  będzie  pod  hasłem  ,,Błogosławiona  Nauczycielka  Natalia  Tułasiewicz”.  Specjalnym  gościem w czasie spotkania będzie pani Dorota Tułasiewicz – oficjalny przedstawiciel rodziny błogosławionej. Mszę Świętą w intencji nauczycieli będzie sprawował Ksiądz Biskup Piotr

ks. dr Wojciech Wojtyła
Diecezjalny Duszpasterz Nauczycieli i Wychowawców

Program:

  • 10.00 – Nabożeństwo pokutne, adoracja Najświętszego Sakramentu, możliwość przystąpienia do Sakramentu Pokuty i Pojednania (Kaplica)
  • 11.00 – Zakończenie Adoracji Najświętszego Sakramentu
  • 11.00- 11.30 – Kawa, herbata  (refektarz)
  • 11.30-12.30 – Wykład: Błogosławiona nauczycielka Natalia Tułasiewicz (Aula św. Jana Pawła II)
  • 12.40 – Msza Święta pod przewodnictwem bp Piotra Turzyńskiego
  • 13.40 – Poczęstunek (refektarz)