W 100-lecie Objawień Fatimskich zapraszamy na nabożeństwo Fatimskie na Dróżkach Modlitewnych w Przedborzu po Mszy świętej o godz. 18:00 13 maja (sobota)

Fatimska Pani ostrzegała 13 lipca 1917 r., że jeżeli ludzie nie odpowiedzą na Jej wezwanie, wówczas Rosja „rozsieje swoje błędy po całym  świecie,  doprowadzając  do  wojen  i prześladowań Kościoła”  
Cały świat zadrżał, gdy 13 maja 1981 r. na Placu św. Piotra w Rzymie turecki zamachowiec Ali Agca oddał strzały do Ojca Świętego Jana Pawła II. Po tym wydarzeniu kard. Joseph  Ratzinger  powiedział:  „Fakt,  iż  macierzyńska  dłoń  zmieniła  bieg  śmiercionośnego  pocisku,  jest  tylko  jeszcze  jednym dowodem na to, że nie istnieje nieodwołalne przeznaczenie, że wiara i modlitwa to potężne siły, które mogą oddziaływać na historię, i że ostatecznie modlitwa okazuje się potężniejsza od pocisków, a wiara od dywizji”.  W rok po zamachu, 13 maja 1982 r., Jan Paweł II w Fatimie, gdzie zawiózł śmiercionośną  kulę  wyjętą  ze  swojego ciała,  powiedział:  „W  świetle  miłości Matki rozumiemy całe przesłanie Pani Fatimskiej.  Największą  przeszkodą  w drodze człowieka do Boga jest grzech, trwanie w grzechu, a w  końcu wyparcie  się  Boga,  świadome  wyrzucenie Boga ze świata ludzkiej myśli, oderwanie od Niego całej ziemskiej aktywności  człowieka,  odrzucenie  Boga  przez człowieka”.  Nawiązując  do  błędów,  które  Matka Boża na początku XX wieku w Fatimie wskazywała ludzkości, Jan Paweł II w czasie  swojego  pontyfikatu  zwracał uwagę  na  zagrożenie  poszczególnych narodów i całego świata apostazją, czyli odchodzeniem od Boga, oraz degradacją moralną.
Trzy lata po zamachu, 25 marca 1984 r., Papież Polak spełnił fatimską prośbę, poświęcając Rosję Matce Bożej. Potem wprawdzie upadł bezbożny komunizm,  który  prześladował  Kościół,  głównie  w  Europie  Środkowej  i
Wschodniej,  jednak  nie  przestał  pogłębiać  się  kryzys  moralny  świata,  widoczny  również  w  katolickiej  części  Europy,  zbudowanej  na  korzeniach chrześcijańskich. Wkrótce Jan Paweł II wskazał, że światu grozi niebezpieczeństwo  zastąpienia  marksizmu  inną  formą  ateizmu,  który  wychwalając wolność, zmierza do zniszczenia podstaw porządku naturalnego i moralności chrześcijańskiej.  
Wobec pogłębiającego się w świecie kryzysu wartości, w 2003 r. w adhortacji apostolskiej „Ecclesia in Europa” Papież Polak napisał: „Europejska kultura sprawia wrażenie «milczącej apostazji» człowieka sytego, który żyje tak, jakby Bóg nie istniał” (nr 9).  Po stu latach Kościół wynosi na ołtarze dwoje dzieci: Hiacyntę i Franciszka –
świadków wydarzeń z 1917 roku.

13 maja 2017 r. – spotkajmy się również na Jasnej Górze

Specjalny telemost modlitewny Jasnej Góry z Fatimą i innymi sanktuariami maryjnymi na świecie odbędzie się już w najbliższą sobotę, 13 maja.

W 100-lecie Objawień Fatimskich zorganizowane zostanie czuwanie z Ojcem Świętym Franciszkiem, który tego dnia modlić się będzie w Fatimie. Modlitwa w intencjach: pokoju, Ojca Świętego, Kościoła i świata połączy pięć sanktuariów: Fatimę, Jasną Górę, Bazylikę Zwiastowania Pańskiego w Nazarecie, Bazylikę Matki Bożej Większej w Rzymie i Sanktuarium Matki Bożej w Luja`n w Argentynie.

Telemost z sanktuariami świata rozpocznie się o godz. 21.00 i potrwa do ok. 22.40 w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej. Pielgrzymi na Jasnej Górze dzięki telemostowi będą czynnie uczestniczyć w modlitwie z papieżem Franciszkiem odmawiając o godz. 22.10 Tajemnicę Różańca Świętego – Wniebowstąpienie Pana Jezusa.

Wieczorny telemost modlitewny będzie zwieńczeniem trwającego na Jasnej Górze przez wiele godzin wielkiego „Wielbienia z Maryją Królową”, zorganizowanego w 100-lecie Objawień Fatimskich i 300-lecie Koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Spotkanie rozpocznie się o godz. 14.00 Różańcem, który poprowadzi Jan Budziaszek, perkusista Skaldów. Po Koronce do Miłosierdzia Bożego, centralnym punktem modlitwy będzie Msza św. o godz. 15.30 pod przewodnictwem abpa Stanisława Gądeckiego, przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski. O godz. 17.00 rozpocznie się „Wielbienie z Maryją Królową”, czyli wielka modlitwa muzyką, śpiewem, słowem i tańcem. Oprawę muzyczną uroczystości zapewnią: Leopold Twardowski z orkiestrą symfoniczną, zespołem jazzowym, muzykami Poznańskiego Wielbienia, aktorami, grupą tancerzy i chórem jubileuszowym pod dyrekcją Aleksandra Grefa. Leopold Twardowski to charyzmatyczny kompozytor i poznański artysta, który w ubiegłym roku przygotowywał uwielbienie w 1050. rocznicę chrztu Polski. Na specjalnych telebimach transmitowana ma być papieska pielgrzymka do Fatimy.

W roku jubileuszu 300-lecia koronacji jasnogórskiego Obrazu, dla Królowej ułożony zostanie dywan z białych róż, symbol miłości, czci i wierności. Każdy pielgrzym proszony jest o zabranie ze sobą białej róży. Paulini oraz organizatorzy zachęcają do duchowej mobilizacji i przybycia na Jasną Górę.