10 maja po raz pierwszy będziemy

świętować odpustowe wspomnienie

Matki Bożej Serdecznej.

Jest to szczególny dzień, ponieważ w tym dniu przypada wspomnienie Matki Bożej Serdecznej – tak wynika z informacji, jaka widnieje na stronie dotyczącej osoby sługi bożego biskupa Piotra Gołębiowskiego. To On zachęcał do oddawania czci Matce Bożej Serdecznej z Przedborza trzymającej w lewej dłoni serce. Przedborska patronka uczy w ten sposób miłości i serdeczności adresowanej do każdego chrześcijanina.

Przytaczamy napisane przez sługę bożego słowa:

Matka Boża na obrazie z Przedborza trzyma w ręku serce. Swoim bezgranicznym zawierzeniem, ofiarną służbą i synowskim oddaniem Matce Najświętszej, Sługa Boży bp Piotr Gołębiowski uczy nas oddawania siebie w ręce Maryi. Jest to także zobowiązanie do kształtowania naszych serc w Jej szkole. Obraz Matki Bożej z Przedborza tchnie miłością. Z zachwytem więc wołajmy do Maryi:

Witaj, Królowo, Matko miłosierdzia, życie, słodyczy i nadziejo nasza, witaj! Do Ciebie wołamy wygnańcy, synowie Ewy; do Ciebie wzdychamy jęcząc i płacząc na tym łez padole. Przeto, Orędowniczko nasza, one miłosierne oczy Twoje na nas zwróć, a Jezusa, błogosławiony owoc żywota Twojego, po tym wygnaniu nam okaż. O łaskawa, o litościwa, o słodka Panno Maryjo.

Matko nienaruszona,                     Módl się za nami.

Matko przedziwna,

Przybytku Ducha Świętego,

Domie złoty,

Królowo rodziny,

żródło: http://www.bppiotr.pl/2016/05/10-maja-wspolna-modlitwa-do-matki-bozej.html