Chór Parafialny

„Kto dobrze śpiewa, dwa razy się modli”

– św. Augustyn

„Śpiewa się w kościele, aby poprzez przyjemności uszu mogła słabsza dusza wznosić się do stanu pobożności” – pisał św. Augustyn w słynnych „Wyznaniach”.

Śpiew podczas Eucharystii, jest to szczególny wyraz radości serca, który podkreśla uroczysty charakter zgromadzenia i sprzyja dzieleniu się jedną wiarą i miłością.

Chór parafialny powstał w październiku w 2013 roku z inicjatywy ks. dziekana Henryka Dziadczyka oraz byłego organisty Armanda Kwaśkiewicza. Aktualnie chór parafialny prowadzi obecny organista Adam Szymański. Chór aktualnie liczy 25 członków i jest to chór mieszany. Wykonuje śpiewy czterogłosowe. Chór można usłyszeć prawie w każdą niedziele o godz. 12:00 oraz wszystkie uroczystości w kościele parafialnym. Chór występuje na licznych zjazdach chóralnych, konkursach oraz na corocznym festynie parafialnym.

Wszystkich, którzy mają chęć przyłączenia się do chóru parafialnego i chcących śpiewać na cześć i chwałę Pana zapraszamy na próbę chóru, która odbywa się w każdy czwartek po wieczorowej mszy św. w Domu Formacji w celu sprawdzenia głosu i słuchu muzycznego. Może wśród tych zaproszonych jesteś i Ty?

22 listopada – wspomnienie św. Cecylii, czyli święto kultywujących muzykę sakralną